Miedź milbera to jeden z najcenniejszych materiałów, jakie można sprzedać na złom jako metal kolorowy. Składa się ona niemal wyłącznie (99,9 proc.) z miedzi. Miedź jest materiałem niezwykle pożądanym na rynku ze względu na rosnące zapotrzebowanie na nią np. w branżach IT, produkcji kabli, przewodników ciepła i elektryczności), ale także ze względu na jej doskonałe właściwości do recyklingu.
Jak wygląda miedź milbera i gdzie ją znaleźć?
Miedź milbera charakteryzuje się specyficznym kolorem, między złotym a czerwonym i żółtym. Jest lśniąca. Z powodu swoich fizycznych i chemicznych właściwości, miedź milbera najczęściej występuje w postaci długiego, czystego drutu. Jest doskonałym przewodnikiem prądu i ciepła.
Sprzedaż miedzi milbera oraz miedzi w ogóle to bardzo ekologiczna rzecz. Po sprzedaniu miedzi do skupu, trafia ona do specjalnych hut, gdzie jest oczyszczana i przetapiana na kęsy oraz sztabki. Miedź jest trzecim najchętniej recyklingowanym metalem na świecie!
Co wpływa na cenę miedzi milbera na skupie?
Cena na skupie zależy od kilku czynników. Najważniejsze z nich to sytuacja gospodarcza, jakość materiału oraz ilość surowca.
Miedź milbera plasuje się w granicach 30–35 zł/kg, co jest korzystnym przelicznikiem dla przedsiębiorców. Oczywiście ceny mogą zmieniać się z dnia na dzień.
Jakie inne rodzaje miedzi można sprzedać do skupu?
Mimo że miedź milbera jest najcenniejsza, istnieje wiele innych typów miedzi, które można sprzedać do skupu. To np.:
- miedź czysta w kawałkach,
- granulat miedzi,
- miedź niesort (klasa o wartości około 20 proc. miedzi),
- wióry miedziane,
- miedź pochodząca z cewek odchylających (monitorów, telewizorów),
- płaskowniki miedziane,
- miedź pobiał (miedź z zawartością izolacji, lakierów, emalii – do 5 proc.),
- miedź offsetowa, preszpanowa.
Jakie są ceny innych rodzajów miedzi na skupie?
Zarówno najtańsze jak i najdroższe materiały różnią się cenami. Miedź z cewek odchylających oraz miedź preszpanowa, offsetowa, kosztują od 20–21 zł/kg. Wszystkie te stawki są jednak zmienne i mogą ulegać zmianom w zależności od wielu czynników. Dlatego zawsze warto być na bieżąco z sytuacją na rynku i kontrolować ceny w skupach.
Dlaczego miedź jest tak cenna?
Dzięki łatwości w obróbce miedź dobrze sprawdza się w tworzeniu złożonych komponentów, jak ogniwa fotowoltaiczne bądź transformatory. Jej odporność na wilgoć pozwala na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii nawet w trudnych warunkach.
Miedź jest niezastąpiona w elektromobilności. Energooszczędne budownictwo także coraz częściej korzysta z miedzi, aby zwiększyć efektywność przenoszenia energii i odzysku ciepła. W tym aspekcie to kluczowy materiał miedź w instalacjach HVAC.
Miedź i jej stopy mają właściwości przeciwdrobnoustrojowe – na ich powierzchni bakterie i inne drobnoustroje giną w zaledwie dwie godziny. Zastosowanie miedzi w instalacjach sanitarnych i HVAC zapobiega rozwojowi mikroorganizmów szkodliwych dla zdrowia.
Recykling i dalsze zastosowania miedzi
Recykling miedzi można prowadzić bez utraty jej właściwości i jakości. Szacuje się, że aż 80 proc. wydobytej do tej pory miedzi nadal jest w użyciu. Co więcej, recykling miedzi to proces zużywający tylko 20 proc. energii potrzebnej do wydobycia i obróbki nowej miedzi.
Miedź jest również powszechnie wykorzystywana w licznych urządzeniach i konstrukcjach. Standardowy komputer zawiera ponad 1,5 kg miedzi, budynek mieszkalny średnio 100 kg, a turbina wiatrowa nawet kilka ton.
Odpady oddaj Redskip
Jeśli masz odpady inne niż miedź, skorzystaj z firmy Redskip. Masz papę, odpady zielone albo stare meble? A może remontujesz mieszkanie, i nie wiesz, co zrobić z gruzem? To nie musi być problem. Wystarczy zadzwonić do Redskip i zamówić kontener.
Magazynowanie odpadów – przepisy, wymogi, sposoby
gru
Miedź milbera – czym jest i ile jest warta na skupie złomu?
gru
Na czym polega utylizacja odpadów – rodzaje utylizacji
gru
Na jak długo można wynająć kontener na odpady?
gru
Odpady drewniane. Co do nich zaliczamy i jak się je utylizuje?
lis
Odpady opakowaniowe – kluczowe elementy recyklingu
lis
Podział metali – jak wygląda, czym się charakteryzuje?
lis
Wywóz makulatury a niszczenie dokumentów? Kto ma obowiązek je niszczyć?
lis